Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
dino

Refurbished Macbook Pro 13' 2020

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

На памет сум да го продадам лаптопот со следниве спецификации:

MacBook Pro (13-inch, 2020, Four Thunderbolt 3 ports)
CPU: 2 GHz Quad-Core Intel Core i5
Memory: 32 GB 3733 MHz LPDDR4X
GPU: Intel Iris Plus Graphics 1536 MB
Storage: 1TB
Battery Cycle: 48
Battery status: Good

Купен е како refurbished, користен скоро цело време на полнач и како десктоп. Купен е во Октомври 2020, без гаранција.
Ако може некој да ми помогне со проценка?

Информации

Автор
dino
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
307
На врв Дно