Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
G

Распродажба на Делови, повеќето Нови Некористени

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
1.000 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Подоле е листа на делови на распродажба, со цени. Повеќето делови се нови некористени, но немаат локална гаранција, бидејќи се донесени од странство, исто така повеќето се одпаковани за избегнување на царина.
Закачени се и слики од повеќето делови(ограничено е прикачување на 15 слики), Доколу сакате повеќе слики од некој дел, пишете ПП.
Возможен е одреден попуст за купување на повеке делови истовремено, зависно од кои и колку. Специјална цена ако се купат сите комплет наеднаш !

SO-DIMMs:
1. 8GB DDR5-4800Mhz CL40 SODIMM 1.1v Sk Hynix. Нова некористена, 2200 ден.
2. 16GB (2X8) DDR4-2666MHz CL19 SODIMM SK Hynix. Нови неупотребени. Цена 2000 ден за комплетот од двете спарени парчиња.
3. 16GB (2x8) DDR3-1600Mhz CL9 SODIMM low Voltage 1.35v G.Skill Ripjaws. Нови неупотребени. Цена 4500 ден за комплетот од двете спарени парчиња.
4. 8GB DDR3-1600Mhz CL11 SODIMM low Voltage 1.35v Samsung. Користена. Цена 2000 ден.
5. 4GB DDR3 1600Mhz SODIMM Memory Module for Synology NAS. Нова неупотребена. Цена 1200 ден.

DIMMs:
6. 32GB (2x16) DDR4-2933Mhz CL21 DIMM 1.2v Sk Hynix(Врендирани како Lenovo). Нови неупотребени. Цена 4000 ден за двете парчина.
7. 16GB(4x4) DDR3-1600Mhz CL9 DIMM low Voltage 1.5v Corsair Vengeance. Нови неупотребени. Цена 4500 ден за комплетот од четирите спарени парчиња.
8. 32GB(4x8) DDR3-1333Mhz CL9 DIMM low Voltage 1.35v A-Data Gaming Series. Користени. Цена 7600 ден за комплетот од четирите спарени парчиња, или 4000 ден за 2 парчиња.
9. 8GB DDR3-1600Mhz CL9 DIMM low Voltage 1.5v Corsair Vengeance. Користена. Цена 2200ден.
10. 8GB(2x4) DDR3 1600Mhz CL9 DIMM 1.65v Kingstone HyperX Genesis. Користени. Цена 1800 ден за комплетот од две парчиња.

RDIMMs:
11. 16GB ECC DDR4 RDIMM 2400Mhz 1.2v Samsung Server/Workstation. Нова некористена. Цена 2000 ден.
12. 8GB ECC DDR3 SDRAM 1600MHz CL11 Datagram. Нова неодпакована. Цена 2000 ден.

Разно:
13. Intel i3-9100F LGA 1151 Tray version. Нов Неупотребен. Цена 3000 ден.
14. Intel i5-3470S LGA1155. Користен. Цена 1500 ден.
15. Intel i7-2600 LGA1155. Koristen. Цена 3000 ден.
16. Transcend JetDrive 820 PCIe Gen 3 x2 AHCI SSD for Mac 240 Gb. Ново Неодпаковано. цена 6000 ден.
17. Apple 60W MagSafe 1 Power Adapter. Користен но кабелот е во одлична состојба нема оштетувања. Цена 2000 ден.
18. Motherboard Asus P8P67 PRO (Socket 1155). Користена. Цена 2500 ден.
19. A1 Alpha 20+ (ZTE Axon 11 SE 4G). Чуван како бекап телефон, не користен активно, состојба скоро фабричка. преостаната гаранција уште 1 година. Accesories: Фабричкиот полнач и силиконска маска. Цена 5000 ден.
20. Kronaby Apex 43 Mm Premium Hybrid Smartwatch with Sapphire crystal glass and Black Steel Strap. Нов неупотребен. Цена 12.000 ден.

Контакт ПП или 078/369-624.

Информации

Автор
geek22
Поднесена
Последна промена
Прегледи
673
На врв Дно