Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
386ka

Продавам Xiaomi Redmi Note 8T

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен со траги на користење
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Линк за спецификации
https://www.gsmarena.com/xiaomi_redmi_note_8t-9946.php
Продавам Xiaomi Redmi Note 8T.
Телефонот е во генерално добра состојба. Батеријата држи добро и е без забележителна деградација откако е купен телефонот.
Маана му е единствено звучникот на слушалката, кој по чистење со компресиран воздух почна да „крчи“ на крајната гласност. Употреблив е и се слуша доволно гласно, но кога е пуштен најсилно, се забележува крчење.

Спецификации: 4GB RAM / 64GB Storage / Starscape Blue

Линк со повеќе детали: Xiaomi Redmi Note 8T - Full phone specifications

Информации

Автор
386ka
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
157

Повеќе огласи од 386ka

На врв Дно