Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
psyside

Продавам Vivo X90 Pro Plus

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
52.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Сочуван како нов. Гаранција интернационална уште некои 9 месеци.

Доаѓа со оргинална кутија и полнач. Сочуван 9.5/10 ако не и 10/10.

Боја - црна, 12/256.

078 225 946 Марјан.

Најдобар главен сензор на маркетот (128mm2) комбиниран со f/1.75, и напредно лепње на фремови го GCAM, доведува до неверојатни DSLR левел статични фотографии во многу ниска осветленост, кои изгледаат супер органски - природно, како ниедна фабричка камера на маркетот, пример за таква слика - е оваа,

PIC-20230107-032906-arch-P4-denoise4-sharp-awb-LMC8-4-R13fix2-snapcam-x90pp-NIGHT.jpg


има и таканаречен спортски мод, кој доведува до zsl и замрзнување на субјекти во движење, како и најдобра 3-3.5x леќа на маркетот кој се носи или е подобра од 22U @10x преку ден.

vivo-x90-pro-plus-raw-3-5x-edit-2-1.jpgДури и во сток мод без GCAM ја има убедливо најдобрата камера на пазарот во ниска осветленост, и најдобар динамички опсег/или втор најдобар.


macka-vivo-X90-pro-plus-1-1.jpgСе продава заради експеримент т.е. смена на 23U.

Информации

Автор
psyside
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
1308

Повеќе огласи од psyside

На врв Дно