Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
skullmonkey

Продадено Продавам Synology DiskStation 4-Bay (DS414)

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
14.000 ден.
Истекува

Опис

Продавам користен Synology DiskStation DS414 (за 4 дискови).
 • Беспрекорно работи, користен во домашни услови.
 • Нема гаранција.

 • Marvell Armada 370 1.2 GHz CPU
 • 1 GB DDR3 Memory
 • До 16 TB Internal Capacity
 • 2 x USB 3.0/1 USB 2.0 Port
 • 2 x Gigabit LAN
 • 2 x Cooling Fan

Доколку некој има потреба продавам и два диска од по 2TB - Western Digital Red - WD20EFRX.Цена комплет: 21.000 денари
Само уредот: 16.000 денари
Само дисковите: 7.000 денари

Информации

Автор
skullmonkey
Поднесена
Последна промена
Прегледи
376

Повеќе огласи од skullmonkey

На врв Дно