Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
psyside

Продавам RC кола Arma Kraton EXB 6S

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
40.000 ден.
Истекува

Опис

Возена само 3X

Во одлична состојба

Доаѓа со многу моќни 1600KV brushless мотор & 200 C ESC од Hobbywing, кастом титаниумска заштитна плочка од доле, кастом заден ролер спојлер, кастом џојстик - контролер, како и полнач. Колата на рамни површини може да постигне над 100 KMH,А го може и ова,


Повеќе инфо строго пп, 078 225 946 Марјан

П. С. Ако најдете на нет дека колата се продава за поефтино, само да знаете дека тоа е без мотор, управувач, полнач, ESC, заштитна плочка, батерии итн купена е 1200 евра.

Up 40K
  • Ми се допаѓа
Реакции: gOJDO и Miki98

Информации

Автор
psyside
Поднесена
Последна промена
Прегледи
369

Повеќе огласи од psyside

На врв Дно