Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
xenon

Продавам процесор I5-13600KF

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
15.000 ден.
Истекува

Опис

Продавам процесор Intel® Core™ i5-13600KF (24M Cache, up to 5.10 GHz) Tray (само процесор).

Одличен примерок / golden sample кој без проблем оди до 5700Mhz (не е тестиран за повеќе).

Цена: 15000 ден.

(Moже и во комбинација со Noctua NH-D14 кулер, во тој случај 19500 ден.)

070673024

Essentials​

Download Specifications
Product Collection
13th Generation Intel® Core™ i5 Processors
Code Name
Products formerly Raptor Lake
Vertical Segment
Desktop
Processor Number
i5-13600KF
Lithography
Intel 7
Recommended Customer Price
$294.00-$304.00
Use Conditions
PC/Client/Tablet

CPU Specifications​

Total Cores
14
# of Performance-cores
6
# of Efficient-cores
8
Total Threads
20
Max Turbo Frequency
5.1 GHz
Performance-core Max Turbo Frequency
5.10 GHz
Efficient-core Max Turbo Frequency
3.90 GHz
Performance-core Base Frequency
3.50 GHz
Efficient-core Base Frequency
2.60 GHz
Cache
24 MB Intel® Smart Cache
Total L2 Cache
20 MB
Processor Base Power
125 W
Maximum Turbo Power
181 W

Информации

Автор
xenon
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
125

Повеќе огласи од xenon

На врв Дно