Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
skullmonkey

Продавам повеќе 3TB, 2ТB, 1TB, 500GB и 320GB, 2.5 и 3.5 инчни дискови

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
СИТЕ ЦЕНИ ОДАТ 150 денари подоле од напишаните!

Сите дискови се исправни.

Цените се по диск, освен кај VelociRaptor.
На продажба се следниве дискови:

= 2.5 инчни дискови =
80GB - Hitachi - HTS541080G9SA00 (оди со првиот што ќе купи било што, доколку го сака се разбира...)
320GB - Hitachi- HTS545032A7E660 (400 денари)
320GB - Western Digital - WD3200LPCX (400 денари)
500GB - Western Digital Blue - WD5000LPCX (1000 денари) x 3
500GB - Hitachi - HTS5450A7E660 (1000 денари)
1TB - Seagate - ST1000LM024 (1500 денари) x 1
1TB - Seagate - ST1000LM035 (1500 денари) x 2
1TB - Toshiba - MQ04ABF100 (1500 денари) x 4

= 3.5 инчни дискови =
250GB Western Digital VelociRaptor Workstation HD - WD2500HHTZ (400 денари за ДВА диска) x 2
500GB - Hitachi - HDS721050CLA362 (700 денари)
500GB - Seagate - 8T500DM002 (700 денари)
1TB - Western Digital Caviar Green - WD10EACS (1500 денари)
1TB - Western Digital Blue - WD10EZEX (1800 денари)
2TB - Western Digital Red - WD20EFRX (3500) x 2
3TB - Western Digital Red - WD30EFRX (4500 денари)

Доколку некој има предлог цена или некоја комбинација нека ми пише.

Информации

Автор
skullmonkey
Поднесена
Последна промена
Прегледи
943

Повеќе огласи од skullmonkey

На врв Дно