Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
vladimir171

Продадено Продавам Пц

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Продавам десктоп со следнава конфигурација:

CPU: i7 4790
MB: Gigabyte Z97-HD3
GPU: Gigabyte RX 570 8Gb
RAM: 2x4Gb DDR3
SSD: Gigabyte 240gb
PSU: Chieftech 400w
Case: Delux некое
Wifi Tenda со две антени на pci слот
Има и ASUS DVD RW за носталгичари :D

Не го давам на делови,
го склопив за малиот ама сеуште не е спремен за пц и стои така неупален долго време така да ако може една проценка за цела конфигурација.

Информации

Автор
vladimir171
Поднесена
Последна промена
Прегледи
133

Повеќе огласи од vladimir171

На врв Дно