Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
AleksandarCaki

Продавам PC, i7 8700k

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Здраво дечки,

Барам проценка на комјутеров, па соодветно ќе иде на продажба.

Процесор:8700k delided, 5.0ghz, со бакарно капаче и гризли метална маста. Го имам и оргиналното капаче
Рам: 2x16gb, 32gb hx fury 3200mhz cl16
Матична: Asus Z370e-Gaming
Графичка: Zotac GTX 1660s
Водено ладење: CM Nepton 240m
Вентилатори: ML 120 Pro RGB LED 120MM PWM Premium Mag Lev Fan
Куќиште: Corsair Air 540
Напојување: Coolermaster 850 Gold, Full Modular
Сториџ: Samsung 250gb ssd nvme evo 960, Samsung 850 Evo Sata, 1tb WD Black

Деловите немаат гаранција и сум прв сопственик.

Информации

Автор
AleksandarCaki
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
159
На врв Дно