Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
dekomote

Продадено Продавам пар звучници Jamo S426

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
8.000 ден.
Истекува

Опис

Продавам пар половни floor standing звучници Jamo S426.
Звучниците се црн храст боја во добра состојба со минорни естетски забелешки. Работат одлично. Се продаваат поради апгрејд.

Локација: Карпош - Скопје
Карго: Не. Преземање лично.
Цена: 8000 6000 денари фиксно последна цена

Спецификации:

System type2-way
Enclosure typeBass-reflex
Frequency response ± 3dB48 - 20000 Hz
Nominal impedance6 Ohm
Amplifier Requirements10 - 100 W
Sensitivity (2.83V/1m)89 dB
Tweeter25 mm (1 in.)
Woofer2 x 140 mm (5.5 in.)
Dimensions (H x W x D)910 x 180 x 238 mm / 35.83 x 7.09 x 9.37 in.
Weight8,7 kg / 17.6 lbs.
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oktar

Информации

Автор
dekomote
Поднесена
Последна промена
Прегледи
480

Повеќе огласи од dekomote

На врв Дно