Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
aleksuperior

Продавам OnePlus 8 Pro 12/256GB

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
23.500 ден.
Истекува

Опис

Линк за спецификации
https://www.gsmarena.com/oneplus_8_pro-9919.php
Како насловот, го продавам мојот OnePlus 8 Pro. Истиот доаѓа со целосно пакување и сите оригинални додатоци.
Телефонот и додатоците се во перфектна козметичка и функционална состојба.
Користен од прв ден со маска и заштитна фолија.

По мене, најкомплетен и најдобар уред што до сега е произведен од OnePlus.

Спецификации:

 • Snapdragon 865 5G
 • 12 GB RAM
 • 256GB UFS 3.0
 • 1440 x 3168p Fluid AMOLED, 1B colors, 120Hz, HDR10+
 • 48mp главна камера + 48mp ултраширока камера + 8mp телефото
 • Android 12
 • стерео предни звучници
 • 4510mAh батерија
 • две СИМ картички
 • IP68
 • брзо полнење Warp Charge 30W
 • брзо безжично полнење 30W
 • Ultramarine Blue боја

3 нови маски + 2 Nillkin маски + 1 оригинална OnePlus маска


Цена: 23.500,00 денари
Контакт ПП.

Информации

Автор
aleksuperior
Поднесена
Последна промена
Прегледи
856
На врв Дно