Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
TouchIT

Продавам одлична конфигурација

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
40.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Графичка : GTX 970 4GB GDDR5 memory 256-bit memory interface Gigabyte G1 Gaming Windforce 3x Cooling system Dual-link DVI-I / Dual-link DVI-D / HDMI / DisplayPortx3

Матична: MB MSI H410M PRO LGA1200 DDR4 2933MHz SATA3 M.2 USB3.2 GBit LAN HDMI/DVI/VGA

Процесор: CPU Intel Core i5-10400F Comet Lake Six Core 2.9GHz LGA 1200 12MB Intel Smart Cache

SSD : M.2 Kingston NVMe A2000 500GB PCIe 3.0x4 256bit enc. Read 2200/Write 2000MB

Напојување PSU 500W Sharkoon SHP 80 Plus Real Power, 12cm Fan

РАМ : 16 GB 2 x DIMM 8GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury Black CL16

CPU Cooler : CoolerMaster V8

Monitor : 24G2U/BK Gaming 144 HZ IPS 1 MS 3-sided frameless Freesync Premium(AOC 24G2U/BK 23.8 inch monitor | AOC Monitors)

Mouse Logitech Gaming G203 Prodigy RGB 8000DPI

Keyboard Genesis Gaming RHOD 110
Headphones Genesis Gaming Argon 400

Инсталиран лиценциран WIndows 11
Сите компоненти се со гаранција освен графичката карта, пц-то е топ правено за лична употреба но поради недостаток на слободно време е приклучен само неколку пати .

Цена : 40.000 ден
  • Ми се допаѓа
Реакции: Nikola100

Информации

Автор
TouchIT
Поднесена
Последна промена
Прегледи
355

Повеќе огласи од TouchIT

На врв Дно