Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
@ILE@

Продавам мобилен телефон Xiaomi 11T Pro 256 GB - 5G

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
250 €
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Линк за спецификации
https://www.gsmarena.com/xiaomi_11t_pro-11100.php
Се продава телефон Xiaomi 11Т Pro 256 GB 5G со:

Dual SIM
256GB, 8GB RAM
6.67 “ AMOLED, Dolby Vision, 1B colors, 120Hz, HDR10+, (2400 x 1080),
Android 13, MIUI 14,
Chipset: Qualcomm SM8350 Snapdragon 888 5G (5 nm)
CPU: Octa-core (1x2.84 GHz Cortex-X1 & 3x2.42 GHz Cortex-A78 & 4x1.80 GHz Cortex-A55)
GPU: Qualcomm® ™ Adreno 660 GPU, AI: 6th Gen AI Engine
Main Quad Camera : 108 MP, f/1.8, 26mm (wide), 1/1.52", 0.7µm, PDAF 8 MP, f/2.2, 120˚ (ultrawide), 1/4", 1.12µm 5 MP, f/2.4, 50mm (telephoto macro), 1/5.0", 1.12µm, AF
Selfie Camera : 16 MP, f/2.5, (wide), 1/3.06", 1.0µm
Battery : Li-Po 5000 mAh, non-removable. Charging 120W wired, PD3.0, QC3, 72% in 10 min, 100% in 17 min (advertised)
Color: Meteorite Gray

Телефонот е користен цело време со маска и заштитно стакло, одлично сочуван, без никакви проблеми. Доаѓа со оригиналната кутија, оригиналниот полнач од 120W, 5 маски и 1 заштитно стакло. Работи на сите мрежи (Dual SIM), купен во Телеком и има преостаната гаранција до Јуни 2024 година.

Цена 280 евра.

Информации

Автор
@ILE@
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
179

Повеќе огласи од @ILE@

На врв Дно