Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Bozoo

Продавам Lenovo Legion 5 pro Laptop 2023 Edition Ryzen 7 , 32GB DDR5 , RTX 4060

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
68.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Здраво дечки се продава следниот лаптоп , купен од телеком пред година дена, уште година дена гаранција, со него следува кутија и оргинален полнач,
одличен лаптоп за гејминг и работа, при гејминг температури на процесор одат до 80 степени и 75 на графичката што се одлични температури,
Батерија во одлична состојба(има слика) полнета до 80% цело време
Може да се види во било кое време.Се продава поради надградба со појак.

IPS Panel 2560x1600 165hz 16inch
Ryzen 7 7745HX 8 Cores , 16 Threads 5.1 Ghz
32 GB DDR5 RAM
RTX 4060 8 GB 140W
1TB NVME

070 292-918 Божо

ЦЕНА : 68.000 денари.

Информации

Автор
Bozoo
Поднесена
Последна промена
Прегледи
290

Повеќе огласи од Bozoo

На врв Дно