Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
xenon

Продавам лаптоп Lenovo Legion 5 Pro

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
65.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
 1. Да
Продавам лаптоп Lenovo Legion 5 Pro, со следната конфигурација:
 • Processor: AMD Ryzen 5 5600H (6C / 12T, 3.3 / 4.2GHz, 3MB L2 / 16MB L3)
 • Graphics: NVIDIA GeForce RTX 3060 6GB
 • Display: 16" WQXGA (2560x1600) IPS 500nits Anti-glare, 165Hz, 100% sRGB, Dolby Vision, HDR 400, Free-Sync, G-Sync, DC dimmer
 • RAM Memory: 2x 8GB SO-DIMM DDR4-3200
 • Storage :512GB SSD M.2 2280 PCIe 3.0x4 NVMe

Купен од Анхоч. Доаѓа со кутија, гаранција. Лаптопот е користен кратко време со надворешна безжична тестатура и монитор со 50% полнење на батеријата, нема никакви знаци на користење бидејќи е користен како десктоп, перфектен козметички и механички. Дисплејот е без мртви или заглавени пиксели. Состојба 10/10.

Цена: 65,000 ден.
Боја: бела

тел. за контакт 070-673-024

Информации

Автор
xenon
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
1056

Повеќе огласи од xenon

На врв Дно