Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Bozoo

Продавам лаптоп Lenovo Legion 5 pro

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
55.000 ден.
Истекува

Опис

Лаптопчето е купено од анхоч јануари 2022 користено е како статично PC најчесто со посебна тастатура речиси и не ја употребував таа од лаптопот, батеријата гледав да ја полнам до 60% за максимум да ја зачувам батеријата. Гаранцијата неможам да ја најдам за жал ,ako успеам да ја најдам супер. Одлични температури не грее. Графичката е 115-120W не е како другите 3060ки послаби.

CPU: Ryzen 5800H
RAM: 32GB RAM 3200mhz
GPU: RTX 3060
HDD: 2X512GB SSD NVME
SCREEN: 2560x1600 IPS Panel 165hz

Цена : 55.000 денари

Информации

Автор
Bozoo
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
858

Повеќе огласи од Bozoo

На врв Дно