Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Goran995

Продавам куќиште Corsair iCUE 465x (White)

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
7.000 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Продавам половно ATX куќиште Corsair iCUE 465x (White).
Купени во јануари 2020-та од Солун и користено (и редовно чистено) во домашни услови. Повеќе информации (и слики) има на соодветната тема за мојата конфигурација.

Доаѓа фабрички со 3 RGB вентилатори Corsair LL120 (120mm), со RGB контролер за истите Corsair iCUE Lighting Node Core, со магнетни филтри на предната, горната и долната страна.
RGB-то се контролира со Corsair iCUE, додека fan curve јас си го регулирам преку биосот.
Тешко се одвојувам од куќиштево со оглед на тоа колку ми се допаѓа, колку е практично и лесно за контрола на RGB, меѓутоа имам потреба за поголемо.

Со оглед на тоа дека ново се продава во Солун за 10200 денари (без данок) - мојата цена е 7000 денари.

A7wyxYc.jpeg


wu0Y5IA.jpeg


HKCMJ4l.jpeg


1W3uAbR.jpeg


f68DFUz.jpeg


lml7gWd.jpeg


ESCznE4.jpeg


VxnfEME.jpeg


IQNqtjH.jpeg


ioxCIR0.jpeg


SIgnKXI.jpeg


K5Zp7sO.jpeg


UYlMmLn.jpeg


OlNtwau.jpeg


aUvGP4M.jpeg


KBx3yBr.jpeg

Информации

Автор
Goran995
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
230

Повеќе огласи од Goran995

На врв Дно