Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
A

Продавам конфигурација

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
25.000 ден.
Истекува

Опис

Графичка: NVIDIA GeForce GTX 1080Ti 11G
Процесор: Intel(R) Core(TM) i7-4790K CPU @ 4.00GHz
Напојување: Cooler Master V1000W 80Plus Gold
Матична плоча: Gigabyte Technology GA-B85-HD3
Рам: 24.0 GB (3х8GB)
Куќиште: Cooler Master
Хард диск 1: ADATA - SSD 240GB
Хард диск 2: Kingston - SSD 120GB
Хард диск 3: WD - HDD 2TB

Александар
077 741 673

Информации

Автор
Aleksandar_G
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
179
На врв Дно