Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Joco Ilievski

Продавам HyperX 1х16GB DDR4 3000MHz рам меморија

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
1.900 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Линк за спецификации
https://gzhls.at/blob/ldb/6/2/e/2/9eaede97ac9118f622c28574bca490ef53f1.pdf
Продавам HyperX 16GB DDR4 DIMM меморија, 3000Mhz, со парт број hx430c15fb3/16.
Меморијата е купена од анхоч у јануари 2020та, не е „стресирана“, користена е за кантер, јутјуб, нешто фотошоп/лајтрум и такви ствари... истата е функционална све до последен момент дури ја заменив со китот што го купив, и гаранцијата и важи до јануари наредна година.
Никогаш сум немал никаков проблем со меморијата како блу скрин и слично.
Праќам по карго, и истото ќе е бакшиш од мене. Да не биде после ја ваков, ја таков. :LOL:

Доколку имате некои прашања, може слободно да ме контактирате по приватна порука, или на вибер, вацап, кај сакате, на број 078 / 335-888.

Информации

Автор
Joco Ilievski
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
65

Повеќе огласи од Joco Ilievski

На врв Дно