Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продавам High-end Gaming PC: Core i9 12900F, Z690, 16GB DDR4-4266, RTX 3080Ti, 2TB NVMe + 4TB HDD

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Нов
Цена
174.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам high-end Gaming PC:

MB: Gigabyte Z690 UD DDR4
CPU: Core i9 12900F
CPU Cooler: NZXT Kraken X63 aRGB fans
RAM: Kingston HyperX Predator 2x8GB DDR4-4226 CL19 RGB
VGA: EVGA RTX 3080Ti FTW3 12GB OC
SSD: SP US70 2TB NVMe PCI-e 4.0 6GB/s read, 3600TBW
HDD: Toshiba P300 4TB
Case: NZXT H710 White
PSU: NZXT C850 850W 80+ Gold Full Modular

Сите делови се нови освен графичката картичка која е користена 1 година од мене лично во моја гејминг конфигурација и и ма 2 години гаранција.

Цена, фиксна: 174000 денари
075 437-061, Кирил
  • Ми се допаѓа
Реакции: Miki98, shifty и GGTT1

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
482

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно