Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Surreal

Продадено Продавам HDD 2.5" 2TB Seagate BarraCuda SATA3 5400rpm 128MB 7mm + HDD Caddy за лаптоп

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
4.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Линк за спецификации
https://www.seagate.com/www-content/datasheets/pdfs/barracuda-2-5-DS1907-2-1907US-en_US.pdf
Се продава HDD 2.5" 2TB Seagate BarraCuda SATA3 5400rpm 128MB 7mm заедно со HDD Caddy за лаптоп. Хард дискот е купен е на 4 Август 2022 од Анхоч и има гаранција 12 месеци (до 4 Август 2023).

Хард дискот е ставен во HDD Caddy за лаптоп и никогаш не е мрднат. Многу малку е користен само за бекап на отприлика 500GB и впрочем толкав е и записот. Никакви проблеми ниту лоши сектори. Во прилог има слики од CrystalDiskInfo и HDDTune.

Цената е 4000 денари.

Информации

Автор
Surreal
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
596

Повеќе огласи од Surreal

На врв Дно