Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
N

Продавам gtx 1050 компјутер

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
8.000 ден.
Истекува

Опис

Не следам нешто многу последниве неколку години, па ако би можел некој да ми процени колку вреди.

Компјутерот го продавам дека планирам да земам конзола. Графичката, процесорот, матичната и рамот се земени пред 3-4 години.
Напојувањето е 700 вати ама древно, сепак без проблеми за ова конфигурација. Главно користен за играње еспорт игри.

Спецификации:
  • ASUS GTX 1050 2gb
  • Intel Pentium G4560
  • Asus HGM
  • 8gb 2400 mhz ddr4
  • Asus H110M-DGS

Информации

Автор
nikoa1809
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
419
На врв Дно