Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
no_retreat

Продавам Гејминг Конфигурација I5 9600KF GTX 1070 8gb

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
19.500 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
Продавам баџет гејминг конфигурација составена од половни делови и ново куќиште.

CPU - intel i5 9600KF
Motherboard Gigabyte b365 mh
GPU - Asus Dual GTX 1070 8gb White edition
Ram 2x8gb DDR4 Dual; Channel 2666mhs
Storage - 120gb SSD Kingston 300 + 1TB HDD Toshiba
PSU - Njoy 700W 80+ bronze Modular
Case - White shark torpedo + 3 RGG 120mm Fans со вклучено далечинско за контрола на светло и брзиона на фанови.
Лиценциран Windows 10 со можност за upgrade до windows 11, инсталирани неколку основни програми, на ваше барање може да инсталирам и дополнителни.
Тест период 1 недела

Цена: 19500ден фиксна.
Може испорака по карго на ваш трошок.
Контакт : 077 638 126.

Информации

Автор
no_retreat
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
112

Повеќе огласи од no_retreat

На врв Дно