Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Rejzerot

Продадено Продавам Гејминг Компјутер

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
53.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Се продава нов Гејминг PC со следните компоненти:

CPU: Ryzen 5 5600x
Cooler: Be Quiet! Pure Rock 2 FX Black ARGB -Купен од Анхоч со преостаната гаранција од скоро 2 години
MB: Gigabyte B550M DS3H AM4
GPU: Sapphire RX 5700XT NITRO+ - Графичката не е копана,никогаш отварана,користена е за интернет 90% од времето.
RAM: Kingston Fury 4x8gb 3200Mhz Beast CL16- Купени од Анхоч со преостана гаранција од 4 години
SSD: 1TB Kingston nv2 NVME
SSD: 1TB Samsung Nvme 980 Pro
CASE: MATREXX 55 MESH ADD-RGB 4F
PSU: AORUS GP-AP850GM P850W 80+ GOLD Modular = Гаранција од Анхоч до 23 Јуни 2024

Компјутерот доаѓа комплет со монитор 24" G32A FHD, 165Hz Odyssey Gaming Monitor- Гаранција до 2 август 2024 од Gjirafa50

Сите делови се потполно исправни и без никакви проблеми,може да се тестира на лице место што сакате по ваша желба,за секое инфо слободно пишете ПП.

Компјутерот не се продава на делови,само комплет се продава,може замена за лаптоп само со ваша доплата (лаптопот да е потполно исправен,и максимално зачуван)
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Цена 53000 денари
Контакт ПП

Информации

Автор
Rejzerot
Поднесена
Последна промена
Прегледи
236

Повеќе огласи од Rejzerot

На врв Дно