Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Bozoo

Prodavam Gaming PC so Ryzen 7 5800X3D

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
60.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Се продава гејминг ПЦ користен за гејминг и работа (3D maya и сл.) ,Во одлична состојба без никаква замерка.

CPU: Ryzen 7 5800X3D Гаранција 29 месеци од Анхоч
COOLER : BeQuiet PURE LOOP 360mm - гаранција до декември 2023 купено од Нексио
MB: ROG STRIX B450-F GAMING II - гаранција месец дена од мене
RAM: 32GB FURY RGB 3600mhz гаранција имаат неколку години треба да видам
GPU: AMD 6800XT 16GB DDR5 - гаранција месец дена од мене
SSD: 500 GB NVME Kingston
PSU: BUILDER EDITION 1200W RIOTORO - гаранција месец дена од мене
CASE: CORSAIR (ги чувам и неговите оргинални кулери RGB Corsair Air 120)

Телефон 070 292 918 Божо

ЦЕНА: 60.000 денари.

Информации

Автор
Bozoo
Поднесена
Последна промена
Прегледи
394

Повеќе огласи од Bozoo

На врв Дно