Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
zipi123

Продавам десктоп пц

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
10.000 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
M-Board:Gigabyte H81-DS2 Lga 1150
Cpu:I5 4590 3.30ghz
Gpu:Gigabite Rx 460 2gb windforce (со биос од 560ка функционира без проблем)
Ram:8gb ddr3 1600mhz
Ssd:Kingston 120gb
Hdd:Toshiba 500gb
Cooler:120mm Rgb Blue
Psu:Matrix 700w
Instaliran win10

Информации

Автор
zipi123
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
222

Повеќе огласи од zipi123

На врв Дно