Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
borcep

Продадено Продавам десктоп PC Ryzen 5500/5700XT

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
26.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам половен исправен пц со нов процесор составен од Ryzen 5500 (6 cores 12 threads, гаранција Анхоч), B450 Steel legend плоча, 2*8GB Ram Kingston 3200Mhz, GPU Sapphire RX5700XT, 1TB Samsung 870 QVO SSD, PSU EVGA G3 750W Gold, кулер Cooler master mini tower, во Deepcool куќиште со проѕирна страница. Гаранција на се еден месец освен на CPU. Можам да го тестирам со било кој софтвер по ваша желба. Замени не преферирам, по карго само на ваша одговорност. Локација Скопје, повеќе информации во пп.

Информации

Автор
borcep
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
289

Повеќе огласи од borcep

На врв Дно