Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
borcep

Продадено Продавам десктоп Intel i3 9100/16GB RAM/ RX5600XT

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
18.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Линк за спецификации
https://m.youtube.com/watch?v=sii8e_ktUvs&feature=youtu.be
Продавам десктоп конфигурација составена од следните делови
- CPU Intel i3 9100f со сток кулер
-MB Gigabyte Z370P D3
-RAM 16(2*8) GB DDR4 3200MHz Adata
-GPU Asus AMD RX 5600XT 6GB
-PSU Cooler Master B600 White
-Case Cooler Master MasterBox MB511 со 3 RGB 120mm intake кулери и еден 120mm CM издув кулер
-SSD Samsung 250Gb m2 sata +500gb HDD
Компјутерот е во одлична состојба, гејмплеј е во прилог на Јутуб линкот на CSGO 2, снимано е со AMD адреналин. За замени не сум заинтересиран, по карго не праќам, немам оригинална кутија за куќиштето. Повеќе информации во приватна порака. Локација Скопје.

Информации

Автор
borcep
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
193

Повеќе огласи од borcep

На врв Дно