Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
xenon

Продавам десктоп 14900KF

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
135.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам десктоп со следниве спецификации:

Процесор: Intel® Core™ i9 processor 14900KF (36M Cache, up to 6.00 GHz)
Матична плоча: ROG Strix Z790-F Gaming WiFi
Рам: G.Skill TridenT Z Neo 32GB DDR5 7200 Mhz c34 (2x16GB Kit)
Графичка: GeForce RTX™ 3090 GamingPro 24GB
Кулер: BeQuiet Silent Loop 2 360mm AIO
Кукиште: Corsair Carbide Air540
Диск: 2TB KC3000 PCIe 4.0 NVMe M.2 SSD
Напојување: Corsair 1000W HX Series™ HX1000 Platinum
Дополнителна опрема: 5.25" HDD Bay

Персонализирана машина, детално тестирани сите делови за оптимални перформанси. Фабричкиот интелов механизам за ретенција на процесорот во сокетот заменет со Thermalright рамка. За термална паста искористен течен метал со проводливост 128w/mk. Температурата преку сите јадра е униформна. Во неоптоварена состојба температурите се околу 25C. Asus AI OC ги вози поединечно јадрата на 6.2Ghz и рам меморијата без проблем работи на XMP профил (7200Мhz).

Цена: 135,000 ден.
Тел: 070.67.30.24

2eb2-img-9839.jpg

Информации

Автор
xenon
Поднесена
Последна промена
Прегледи
273

Повеќе огласи од xenon

На врв Дно