Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Goran995

Продадено Продавам Dell Latitude 5490 (половен)

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
15.000 ден.
Истекува

Опис

Го продавам лаптопот што го користев како службен (во канцеларија и дома) последните 3 и пол години.
Има ситна козметичка забелешка која се гледа на сликите подолу (тенка „влакнеста“ пукнатина на левата страна) заради „генијалниот“ дизајн на Dell каде имаат вметнато пластична SD картичка во SD слотот, па најверојатно некогаш се под-извадила при носење во торба и ја напукнала пластиката над неа.

Станува збор за следната конфигурација:

Intel i5-8350U
8GB DDR4
256GB SSD (SK Hynix SC311)
14" FHD
Intel UHD Graphics 620
Win10 Pro (лиценциран, не хакнат/кракнат)

Според HWiNFO, wear level на батеријата е 63%.
Designed Capacity: 67997 mWh
Full Charged Capacity: 25133 mWh
Не би знаел да кажам колку држи батерија во реални услови, скоро никогаш го немам користено чисто на батерија. На работа ми стоеше на докинг, дома претежно на полнач.

Q77dDYq.jpg


16RUlkd.jpg


lLpBe4h.jpg


GqoYZzs.jpg


FWzyKVj.jpg


LXPfgUM.jpg


sJXy7wZ.jpg


Доаѓа со оригиналниот полнач и торба.
Цена - 15.000 денари.
  • Ми се допаѓа
Реакции: Miki98

Информации

Автор
Goran995
Поднесена
Последна промена
Прегледи
751

Повеќе огласи од Goran995

На врв Дно