Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
dangthe

Продавам custom механички тастатури и свичеви.

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
1 ден.
Истекува

Опис

Тастатури:

Keychron Q2, плавата верзија со Gateron Pro Red свичови, со knob, hot-swappable, купена од Нексио, под гаранција до 10.03.2024.

Цена: 11000 денари.

Blade60 keyboard kit, кој содржи:
- Case: Bright Pearl Black
- Plate: алуминиумски
- PCB: 60% TF60 RGB V1 HOT-SWAP PCB
- Stabilizers: Screw-in stabilizers by Kbdfans со веќе наместени стикери за звук на плочата

Гратис давам Gateron Black свичови со неа и Idobao MA профил PBT капачиња (црните). Стабилизаторите се подмачкани, тастатурата е спремна за користење, не треба никакви модификации.
(Во моментов е сликана со други капачиња, немав можност да ги сменам во меѓувреме)

Цена: 12000 денари.

Двете тастатури се во беспрекорна состојба без никакви знаци на користење.


Свичеви:

Zealios V2 тактилни свичеви, 62g, 5-pin, 80 парчиња.
Цена: 4000 денари.

Momoka Frog Linear свичеви, 54g, 3-pin, 80 парчиња.
Цена: 2500 денари.

Aliaz Silent Tactile свичеви, 60g, 5-pin, 80 парчиња.
Цена: 2500 денари.

За дополнителни информации стојам на располагање.

Информации

Автор
dangthe
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
556

Повеќе огласи од dangthe

На врв Дно