Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
no_retreat

Продавам Баџет Office PC со преинсталирани програми

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен со траги на користење
Цена
7.500 ден.
Истекува

Опис

Карго
  1. Да
CPU - i3 6100 + Stock Cooler
Motherboard - Asus H110 M
GPU - Zotac 1050ti 4gb
Ram - 1x8gb DDR4 2133mhz
Storage - SSD 120g Samsung 840 pro + HDD 1tb Toshiba
Case MS
PSU Martrix

Компјутерот даоѓа со веќе инсталирани и активирани програми,
Windows 10 pro, Office plus 2019, Adobe Photoshop, Illustrator i Acrobat, 7-zip, Utorrent, VLC Media Player, Lightshoot Screenshooter и слично.
Компјутерот е комплетно спремен за употреба, на ваше барање може да инсталирам и дополнителни програми.
Има опциоја за додавање на рам, промена на графичка, процесор и PSU.

Цена фиксна 7500ден
Може испорака по карго на ваш трошок.
Контакт 077 638 126

Информации

Автор
no_retreat
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
64

Повеќе огласи од no_retreat

На врв Дно