Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
DACIA

Проценка за PC

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Ми треба проценка за пц-во
CPU: Intel core I3 8100 истечена гаранција
VGA: Asus dual RX 580 4gb, купена од @gOJDO во 2019, исчистена и нова паста
MOBO: H310m-D истечена гаранција
PSU: MasterWaTT Lite 600w истечена гаранција
RAM: 2x8, од кои едниот е 2400(kingston fury), другиот 2666(kingston predator) - двата со гаранција до 2024

Информации

Автор
DACIA
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
277

Повеќе огласи од DACIA

На врв Дно