Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Alek7

Проценка за Dell Latitude 5520 laptop

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Линк за спецификации
https://www.amazon.com/Dell-Latitude-5000-5520-Laptop/dp/B099QZ13N4?th=1
Здраво на сите,

Би сакал да ве замолам за проценка на следниов лаптоп: Dell Latitude 5520, линк.
Модел: 2021 година, прво вклучување 22 Април 2021 година.
Користен активно некаде ~2 години, за development & automation testing.
Батерија држи ~3h на low performance.
Козметичка состојба 9.5/10.
Преостаната гаранција до 22.04.2024г.
Лаптопот го имам како службен уред, ми завршува ангажманот па имам можност да си го откупам. Ме интересира колку би му била реалната вредност. Ви благодарам!

[Specification]
CPU: Intel Core i7-1165G7
Graphics: Intel Iris Xe Graphics G7
Display: 15.6" FHD (1920x1080) Non-Touch
Ram Memory: 32 GB, 2 x 16 GB, DDR4, 3200 MT/s, dual-channel, Non-ECC
Storage: 512 GB, M.2, PCIe NVMe, SSD, Class 40
Speakers: 2x 2W
Camera: HD + FHD
Wireless: Wi-Fi 6 AX201, 2x2, 802.11ax, Bluetooth® wireless card
Ports: 2x USB Type-A 3.2 Gen 1 (5 Gbps)
OS: /

Информации

Автор
Alek7
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
190

Повеќе огласи од Alek7

На врв Дно