Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Nightwalker

Продадено [ПРОЦЕНКА] Процесор i7-10700KF + соодветна матична и кулер

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
11.500 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Поради смена на конфигурација, од вторник планирам да ги дадам следниве делови на продажба (само "bundle" - без индивидуални компоненти).
  • Процесор: Intel® Core™ i7-10700KF Processor - купен од Сетек на 23-ти март, 2021ва. Гаранција до 20-ти март годинава.
    • Кулер: Noctua NH-U12S redux - купен од Ѓирафа50 на 28-ми јануари, лани. Гаранцијата истече пред 3 дена.
  • Матична плоча: MAG B460M MORTAR - MSI - купена од анхоч на 9-ти мај, 2021ва. Гаранција до 9-ти мај годинава.
Ќе ве замолам за проценка колку е реално да се бара за ова? Деловите се користени во домашна просторија на мој личен компјутер за работа и игри, во куќиште со 4 кулери и одлична циркулација.
Слики ќе имам во вторник штом ги инсталирам новите компоненти.

Информации

Автор
Nightwalker
Поднесена
Последна промена
Прегледи
312
На врв Дно