Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
skopje_mkd

Проценка ПЦ конфигурација

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен со траги на користење
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Ми треба проценка за следнава конфигурација па може да иде на продажба

MB - Gigabyte AX370 - Gaming K5 GA-AX370-Gaming K5 (rev. 1.x) Key Features | Motherboard - GIGABYTE Global
Cpu - Ryzen 2700x - https://www.amd.com/en/support/cpu/...-ryzen-7-desktop-processors/amd-ryzen-7-2700x
CPU FAN - Arctic Freeyer 34 esports DUO red/black https://www.arctic.de/en/Freezer-34-eSports-DUO/ACFRE00075A
VGA 5700xt Sapphire Nitro +
PSU - V750 Coller Master Gold
RAM - Kinsgton 2 x 16GB 3200mhz
CASE - NZXT H510 matte black https://nzxt.com/product/h510
SSD - m2 500 gb samsung evo 860
HDD - 16 TB треба да проверам бренд колку часа е користен (не би требало да е многу дека втор пц е овој)


Од деловите повеќето немаат гаранција освен рамот, кулерот и дискот би требало да имаат. Ќе проверам и за рамот точен модел дополнително ќе пишам кога ќе ставам слики

Информации

Автор
skopje_mkd
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
374

Повеќе огласи од skopje_mkd

На врв Дно