Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
AleksandarCaki

Проценка на х99 конфигурација

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Здраво другари. Ми треба проценка на следнава конфигурација, па понатаму би одела на продажба.
Добро би било доколку има неколку проценки, за да се оформи реална форумска цена :)

Процесор: i7 5820k
Матична: x99 Gigabyte G1 Gaming 7 Wifi
Рам: HyperX Predator 4x4gb DDR4-2400 CL12, Има можност и за 6х4gb, од истиот рам.
Графичка: Gigabyte 1660S OC, 6gb
Напојување: Antec HCP 850 Platinum 80 Plus
Ладење: Cooler Master Nepton 240M, со 2хCorsair ML 120 PRO Led вентилатори
Сториџ: SSD Samsung 850 Pro, 512gb Sata
Куќиште: Corsair Air 540, со Corsair ML120 Pro RGB Premium MagLev вентилатори и Lightning Node Pro, ЛЕД и PWM контролер, + 1хCorsair ML 140 Pro издув позади.

Куќиштето е модификувано, односно има ставено калено стакло наместо старото плекси, и во долниот дел како што може да се види на сликата се отстранети држачите за хард дискови и е ставен црн мат плеси со Асус лого. Користено е во непушачка просторија, и редовно е чистено од прашина.

Информации

Автор
AleksandarCaki
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
226

Повеќе огласи од AleksandarCaki

На врв Дно