Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Banjifiko

Продадено Проценка на десктоп конфигурација

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Ми треба проценка на следнава конфигурација. Користена во непушачка просторија, претежно за Photoshop и casual gaming.

CPU: intel i3 8100
RAM: 16GB DDR4 2666 Hyper X Fury
MB: MSI B360M Bazooka
GPU: Gigabyte GTX 1050 Ti OC 4GB DDR5
SSD: Sandisk Plus 240GB
ODD: DVD RW 24x LG
Case: Natec Genesis Titan 800 Gaming
PSU: Sharkoon 600W 80+ Bronze

Информации

Автор
Banjifiko
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
255

Повеќе огласи од Banjifiko

На врв Дно