Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
TheGamerTeacher

Проценка на делови

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен со траги на користење
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Дојде време да се оформува цена (и мислење дали воопшто вреди да се замарам со продажба) на "антикава" шо ја користам секојдневно. Би било супер ако ми помогните околу проценка.
Станува збор за следните делови:

i7 4790k (никогаш не е оверклокуван, после месец-два е ставено релативно добро ладење, така што можи да се кажи дека не е "силуван")

Kingston HyperX Fury 2x8 1866mHz ddr3 ram.

Gigabyte Z97M-DS3H


cooler master nepton 240M AIO
ладење.

Куќиштето и напојувањето ќе бидат гратис оти не верувам да вредат нешто (чисто информативно, станува збор за Сама куќиште со неколку кулери и Чифтек напојување, ако не се лажам 500w).

Информации

Автор
TheGamerTeacher
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
347

Повеќе огласи од TheGamerTeacher

На врв Дно