Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
bogdan.j

Проценка на делови/конфигурација

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики

Нема Слика

Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Конфигурација дома си ја користев за виртуелки и играње. Сега си нарачав нов Dell Vostro за новата околина што ќе ја билдам, па логично ова веќе не ми треба.

Ако може проценка по компоненти или сите заедно, кому како му е полесно, за да формирам цена.

Матична: Asus P9X79 Deluxe LGA2011, quad-channel memory
Процесор: Core i7 3820 3.8 GHz
Кулер: Cooler Master (не знам точен модел е, ништо special, не треба проценка), free of charge ако оди комплет конфигурација
Рам: Kingston HyperX Beast 4x4 16GB 2400 MHz XMP
ССД: 2 х Самсунг 840 Pro 128 GB
Графика: GeForce Gt 630 2GB(не треба проценка, ова ги го дал free of charge само ако оди комплет конфигурација)
Напојување: Cooler Master Elite 500W (не треба проценка, ова ги го дал free of charge само ако оди комплет конфигурација)
Куќиште: Logic (најевтиното што го најдов тогаш). Инаку нормално не треба проценка, free of charge ако оди комплет конфигурација

Информации

Автор
bogdan.j
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
379

Повеќе огласи од bogdan.j

На врв Дно