Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
kikomir

Продадено [Проценка] i5 2500k + z68 + 16 GB DDR3 + CM Hyper 212

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
5.500 ден.
Истекува

Опис

Здраво дечки,

Ве молам за проценка (па продажба после проценката) на следните делови:
Intel i5 2500k процесор
Gigabyte GA-Z68XP-UD3 матична плоча
16 GB DDR3 Kingston RAM (2x8 GB)
Cooler Master Hyper 212 кулер (го имам и оригиналниот од Intel)

Купени нови од моја страна на времето, користени буквално до вчера во домашна машина за работа и лајт гејминг (до ден денес тераат по некоја модерна игра на 1080p). Не се малтретирани со overclocking, редовно чистени, непушач...
Идеално би сакал сите топтан да отидат, но може и да се разделат ако има заинтересирани за сите делови.

Поздрав

Информации

Автор
kikomir
Поднесена
Последна промена
Прегледи
489
На врв Дно