Стани премиум член, добиј куп бенефити и поддржи ја работата на IT.mk!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
GetSchwifty

Продадено PowerColor Hellhound RX 6600 8GB

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
9.000 ден.
Истекува

Опис

Линк за спецификации
https://www.powercolor.com/product?id=1630396326
Поради upgrade, решив да ја продавам графичкава.
Купена е од Нексио пред година и пол. Гаранцијата е истечена.
Супер зачувана и користена е стриктно само за гејминг во екстремно чист риг. Доаѓа комплет со се кутија.
Единствен проблем е тоа што има coil whine и LED светлото трепери (светлото може да се исклучи целосно).
Само во Скопје. Не праќам по карго поради многу причини.

Цена: 9000 ден.

Информации

Автор
GetSchwifty
Поднесена
Последна промена
Прегледи
266

Повеќе огласи од GetSchwifty

На врв Дно