Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Половен gaming PC: Z490, i7 10gen, 16GB DDR4-3200, RTX3070, 1TB NVMe

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен одлично сочуван
Цена
44.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам гејминг компјутер составен од половни и нови делови со следнава конфигурација:

MB: Asus Prime Z490-P
CPU: Intel Core i7 10700F
CPU Cooler: DeepCool AG400 RGB White - нов
RAM: Kingston HyperX Fury Beast 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB White - нови, 57 месеци гаранција
VGA: Asus RTX3070 TUF Gamming 8GB OC / White mod
SSD: Western Digital Blue 1TB NVMe
PSU: DeepCool PF750 750W 80+ - ново, 23 месеци гаранција
Case: Xigmatek Gaming G Pro Arctic - ново
Case fans: 3x120mm Xigmatek RGB White - ново
Extras: White cable set 24pin MB + 2x 8pin VGA - нови

Гаранција: 3 месци на цела конфигурација освен на новите делови за кои е наведена поголема гранција.

Цена, фиксна: 44000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
96

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно