Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Половен Gaming PC: B460, 10400F, 16GB DDR4, 1080Ti 11GB, 1TB SSD

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
25.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам комплетно исправен половен гејминг компјутер со следниве спецификации:

MB: MSI B460M-A Pro
CPU: Core i5 10400F
RAM: Kingston HyperX Fury 16GB (2x8GB) DDR4-2666
SSD: Geil Zenith 1TB
VGA: MSI GTX1080Ti Duke OC 11GB
PSU: nJoy! Wooden 850W 80+ Gold
Case: MS ATX /w aRGB panel + Xigmatek 120mm aRGB ring fan

Доаѓа со свежо инсталиран оперативен систем, драјвери и апдејти и тазе променета термална паста на графичката картичка и на процесорот.
1 месец гаранција на цела конфигурација

Цена, фиксна: 25000 денари

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
113

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно