Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Продадено Половен Gaming PC: B450, Ryzen 7 3700X, 16GB DDR4-3200, RTX 3070, 1TB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
44.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Карго
  1. Да
Продавам половен Gaming компјутер со следнава конфигурација:

MB: Asrock B450 Pro 4
CPU: Ryzen 7 3700X
CPU Cooler: AMD Wraith Max RGB
RAM: Kingston HyperX Predator 16GB(2x8GB) DDR4-3200 CL16 RGB
GPU: MSI RTX 3070 Suprim X 8GB OC
SSD: Silicon Power US70 1TB PCIe 4.0 NVMe Gen4 x4 (6GB/s read/write)
PSU: Corsair CX550M 550W 80+ Bronze Modular
CASE: Thermaltake V200 Tempered Glass RGB Edition
CASE FANS: 3x Thermaltake 120mm RGB + 2x Cooler Master 120mm RGB

Гаранција на цела конфигурација 3 месеци
Цена, фикнса: 44000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
335

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно