Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
gOJDO

Половен gaming PC: B450, Ryzen 5 1600AF, 16GB DDR4-3200, RX5600XT, 500GB NVMe

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Не е назначено
Цена
27.000 ден.
Истекува

Опис

Гаранција
  1. Да
Продавам половен гејминг PC со следниве делови:

MB: Asrock B450 Pro4
CPU: AMD Ryzen 5 1600AF
CPU Cooler: Arctic Alpin 23 - нов
RAM: G.Skill TridentZ 2x8GB DDR4-3200 CL16 RGB - 2 години гаранција
VGA: Asus RX5600XT Dual O6GB OC
SSD: Kingston NV2 500GB NVMe ново, 24 месеци гаранција
PSU: nJoy! Legion 700W 80+ Silver modular
Case: DeepCool Macube 310
Case fans: 1xCooler Master 120mm RGB нов + 1xDeepCool 120mm silent

Гаранција на цела конфигурација 1 месец освен на ССД-то и рамот кои имаат по 2 години гаранција
Цена, фиксна: 27000 денари
075 437-061, Кирил

Информации

Автор
gOJDO
Поднесена
Последна промена
Прегледи
393

Повеќе огласи од gOJDO

На врв Дно