Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Necromancer

Подарувам Ретро Хардвер

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Подарувам
Состојба
Не е назначено
Истекува

Опис

Подарувам ретро хардвер. Предност за подигање имаат неколку членови кои се ентузијасти.

1. MSI K7T266_Pro2 Ver.2. Доаѓа заедно со процесор и кулер, не знам каков процесор има, не би расклапал сега.


2. Acorp 6VIA89


3. Inno AGP 3D FX5200


4. MSI RadeOn RX2600XT


5. NVidia GeForce 2 MSI MX400 Pro (MS-8818 ver. 1) 32MB SDR 128bit AGP


6. ATI Radeon 9200 AGP


7. Palit GT220


8. LAN картица


9. Sound Card Creative CT-4810


10. USB 2.0 PCI Card


11. Wireless Card Gigabyte GC-BC01 rev. 1.2
  • Ми се допаѓа
Реакции: JunkieMKD и gocetan

Информации

Автор
Necromancer
Поднесена
Последна промена
Прегледи
462

Повеќе огласи од Necromancer

На врв Дно