Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
  • Важно
    Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
    Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
spytronicmk

Подарено Подарувам постари компјутерски делови

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Подарувам
Состојба
Не е назначено
Истекува

Опис

Како што и самиот наслов кажува, бидејќи не ги користам и можеби некому ќе му се најдат. Предност од Скопје поради практичноста да се најдеме, но ако некому од друго место навистина му требаат ќе се договориме како да стигнат до вас.

Деловите се исчистени од прашина, функционални со исклучок на кулерот кој има скршени 2 штипки за фиксирање.

Матична плоча 775
Intel Celeron 420
RAM: DDR2 1x1GB 1x2GB
GeForce 7100 GS

img_9762-jpg.137832

Информации

Автор
spytronicmk
Поднесена
Последна промена
Прегледи
187
На врв Дно