Стани премиум член и добиј попуст на 2000+ производи и куп други бенефити!
 • Важно
  Имате проблем со најава или регистрација на it.mk?
  Побарајте го решението на вашиот проблем ТУКА!
Ребро

[Подарувам] Kуќиште Cooler Master Centurion 534

Статус
Овој оглас е заклучен.

Слики


Тип
Продавам
Состојба
Користен со траги на користење
Цена
Проценка
Истекува

Опис

Куќиштето e 2006-2007 со знаци на користење.
 • Има два кулери во него, еден CM и еден Genysys, 3 пински.
 • Не е многу погодно за cable management но мислам дека има пристоен air flow.
 • За да се монтира подолга графичка треба да се извади носачот за 3.5" дискови (види фото).
 • Слиkата со компоненти е со EVGA 3070XC.

 • Еден од предните USB портови е оштетен.
 • Задните лимчиња се оштетени (видете на фотката)

 • Куќиштето се подарува како што е, ве молам без коментари за состојбата :)
 • Подигање лично (без карго)

Информации

Автор
Ребро
Поднесена
Изменето од модератор
Прегледи
654

Повеќе огласи од Ребро

На врв Дно